KONEČNE ZDRAVÁ KEFKA!

20.2.2014 11:40

Kto by netúžil po dentálne i ekologicky šetrnej zubnej kefke, ktorá spĺňa najvyššie štandardy a je navyše príjemného snědého eko-vzhľadu?

A po takomto úsmeve? ....

Kefky Curanatura boli vyrobené pod odborným dohľadom dentálnym hygienikom a na rozdiel od mnohých kefiek na trhu dokonca spĺňajú štandardy svetového sympózia dentálnej hygieny.

No a len tak mimochodom, všetky kefky Curanatura sú aj 100% biologicky rozložiteľné, vyrobené čisto z prírodných materiálov – t.j. žiadne zdraviu škodlivé ftaláty či bisfenol A - a to aj vrátane obalu, vyrobeného z recyklovaného papiera.

Štetinky sú špeciálne tvarované, husté a pritom mäkučké ako ňfň, zatiaľ čo rúčky sú ľahké ako pierko, a predsa pevné a odolné vďaka použitému bambusu /z ktorého sa v čínskych megamestách dodnes bežne stavajú lešenia/.

Rúčky kefiek sú teda vyrábané z tepelne ošetreného, ekologicky vypestovaného bambusu, čo je bio už samo o sebe.

Bambus totižto rýchlo vytvára hustý porast, t.z. nízky nárok a efektívne využitie pôdy; nespotrebuje veľa vody a nie je nutné ho umelo zavlažovať. Vďaka schopnosti regenerácie nie je po zbere nutná opätovná výsadba, čím sa pôda chráni pred eróziami; bambus absorbuje viac CO2 ako bežné stromy; no a úplne top je jeho prirodzený obsah antimikrobiálnych látok, ktoré ho chránia pred škodcami, a teda nepotrebuje k životu žiadne umelé hnojivá či pesticídy. No úplná rastlina budúcnosti!

Značka Curanatura ponúka ekokefky v dvoch variantoch:

  •  Curanatura HEALTH ... má rúčku z bambusu a štetinky z tzv. nylonu 4, ktorý sa vraj v prírode rozloží bezo zvyšku za 4 mesiace
  • Curanatura BAMBOO ... je z bambusu celá, vrátane štetiniek z bambusovej celulózy

Odteraz bude umývanie vašich "hryzákov" šetrnejšie k životnému prostrediu. A to se počítá!

EKOpoháre KEEPCUP

13.2.2013 18:41

Na policiach vo Veggie pribudol nový produkt. Je fit, eko a ultra moderný a VŠESTRANNÝ / nielen pre kávičkarov/...
KEEPCUP !

Zamysleli ste sa niekedy, že čoo vlastne ostane po konzumácii “take away” kávy v odpaďáku? A akoby to nestačilo väčšina jednorázových papierových pohárov na kávu má vnútorný materiál potiahnutý z vodeodolného syntetického latexu, vosku alebo polyetylénu, ktorý nie je možné recyklovať

A práve z týchto dôvodov navrhli KeepCup - na svete prvý znovupoužiteľný pohár na kávu, ktorý je vhodný aj pre kaviarenské stroje. Samozrejme aj na iné tekutiny. Cieľom je zmena myslenia ľudí, ktorí si radi vychutnávajú kávu “so sebou”. KeepCup je prvý znovupoužiteľný pohár, ktorý vyhovuje barista štandardom.

KeepCup je vyrobený z polypropylénu #5 - najbezpečnejšieho plastu pre potraviny, je BPA free a netoxický. Najlepšie sa z neho pije a umyjete ho aj v umývačke a ešte k tomu sa zmestí aj do držiaka na nápoje v aute aj na bicykli !!!  WoW 
Každodenným nahradením jednorázového pohára ekopohárom KeepCup pomôžete zamedziť vzniku veľkého množstva zbytočného odpadu a to je
bomba, nie? KeepCup je navrhovaný tak, aby barista nemal žiadne prekážky :) Ľahko dá presnú dávku kávy a neporuší cremu - YUM !!!

Fakty a zaujímavosti:

  • používatelia KeepCup zamedzili vzniku 30 000 ton odpadu z jednorázových pohárov
  • KeepCup bol testovaný na 1000 použití
  • na svete sa ročne vyrobí cca 75 jednorázových pohárov na každého človeka
  • používatelia pohárov KeepCup zabránili vyrúbaniu 70 000 stromov, ktoré by sa použili na papierové poháre
  • KeepCup v porovnaní s jednorázovým pohárom (vrátane kávy) redukuje globálne otepľovanie o 36-47%
  • polovica plastov, ktoré sa vo svete dnes používajú sú len na jedno použitie
  • ročne sa vo svete vyrobí 500 miliárd jednorázových pohárov...a to je naozaj veľa odpadu...

 

"Swimujte" ekologicky

20.6.2012 23:01

Na životné prostredie treba myslieť pri všetkých činnostiach. Aj pri kúpaní! Tu sú dva typy na ekologické plavky pre mužov aj ženy.

Plavky značky Rip Curl Planet sú šetrné k životnému prostrediu vďaka použitiu recyklovaného polyesteru... eshop

Quicksilver má tiež niekoľko modelov pánskych "eko" šortiek v rôznych farbách, ktoré sú celé zo 100% recyklovaného polyesteru.

Dostupné sú napríklad aj v predajni A3 v Bratislavskom Avione alebo na internete.


A keď pôjdete k vode, nezabudnite sa zbaliť do nejakej tej recy tašky..

Smetdizajn                                                                                           Respiro


Ekologické hodinky

10.6.2012 19:37

Máme pre vás super tip na eko darček.

Toto ste ešte nevideli! Hodinky, ktoré obsahujú voľne rozložitelný plast, organickú bavlnu, materiály ako korok a bambus a dokonca bezolovnatú baterku!!!

Odvážny koncept, ktorý si určite vyžadoval veľa R&D. Držím tejto firme palce a už viem, čo chcem na vianoce hihihi.

Hodinky sú krásne a dajú sa kúpiť aj v Európe...http://shop.nordstrom.com/c/sprout-watches

Cena nie je vôbec premrštená, čo ma trochu prekvapilo, lebo vačšina eko vecí spadá do vyššej cenovej hladiny než bežný sortiment. So let it tick! 

Originál zdroj: http://www.sproutwatches.com/