Čas na zmenu

11.4.2013 22:41

Hovorí sa, že doba je rýchla /zvlásť pre tých nad 25 a vyššie/. No aj v tomto zhone človeka chtiac, či nechtiac občas dobehne svedomie a prinúti ho zamyslieť sa nad svojim životom a existenciou vôbec. Nádych, výdych, povzdych...

Pokiaľ človek nie je čerstvo zamilovaný alebo sa nenachádza v inom opojnom stave mysli, je viac ako pravdepodobné, že na neho doľahne pocit, ktorý by som opísala ako zneisťujúci až skľúčujúci /v závislosti od toho, koľko toho človek vypil alebo aký blbý mal deň/. Vyvoláva podvedomé otázky :"O čo tu vlastne ide? To takto s prázdnotou v srdci budem prežívať celý zvyšok života?" /no dobre, par svetlých bodov tam bolo/.

A tak začnete vyhľadávať rôzne dokumenty rozlúskajúce otázky ľudskej existencie, kúpite si knihu s titulom niečo ako "Ako byť v živote šťastný" a niektorí dokonca začnú navštevovať kurzy jogy a podobných aktivít, ktoré by človek pragmatik nazval ezoterickou agendou....Alebo aj nie.

Takto nejak sa to vyvíjalo u mňa. Myslím si, že nás skôr, či neskôr život dokope k uvedomeniu, že ak chceme, aby sa niečo okolo nás zlepšilo, musíme začať sami od seba a nie len lenivo a pateticky čakať, že sa veci začnú meniť samé od seba, prípadne pod vplyvom hviezd alebo uvedomelých politikov /haha tak to už ale fantazírujem/...

Ok asi si kladiete otázku, že čo má toto filozofické entré spoločne s týmto blogom. Nuže, my sme si pred časom kládli otázku, čo môžme urobiť, aby sme naplnili to vnútorné volanie duše a začali proaktívne prispievať k lepšej realite. Odpoveďou je tak nejak projekt Veggie. Cieľom je priniesť trochu toho "new age thinking", zmeny, inšpirácie, harmónie...Och to znie ako úplné klišé. No každopádne s vami chceme zdielať náš elán a postoj k životu, pretože tú realitu tvoríme spoločne.

A o tom to je milí priatelia...