Životný štýl: Záhradná snobárina

13.6.2012 22:22

I AM IN  WITH MY GARDEN

 

Čaro rýpania sa v zemi holými rukami, radovanie sa z klíčiacich semiačok, napchávanie sa vo svojej záhrade voňavými jahodami = TY BYT VELMI STASTNY CLOVEK

 

7 dôvodov, prečo ísť do záhradkárčenia:

1. Viete, čo jete...no comment, je to jasné ako facka

2. Kvalitka...nie je nič luxusnejšie, keď si oberiete na koláč čerstvé maliny, vytiahnete zo zeme do šalátu mladú cibuľku, odtrhnete si z vášho kríčku na balkóne sladkú cherry paradajku alebo urobiť si /nealko!/ mojito z fresh mäty. A to nehovoriac o tých muchas buenos vitaminos a enzymos!

3. Je to zelené...Zelenina k vám nebude musieť cestovať 1500 kilakov zo španielskeh sklenníka, bez chemických postrekov a hnojív to úplne super dáte /aj keď vám babky budú tvrdiť opak/, vytvárate friendly habitat pre zvieratká a defakto zároveň pomáhate čistiť vzduch a okysličovať ho. Jupííí!

4. Je to ekonomické...Konečne nemám pocit, že neustále len beriem a nič nevraciam zemi späť. Nech žije kompostovanie! Budete sa tešiť AKO BLÁZNI, keď sa z kuchynského bio odpadu stane vitamínová bomba pre vaše milované rastlinky. Ak pri tom zbierate ešte aj dažďovú vodu, tak je to hobby za babku.

5. Je to fit...Veru polievanie krhlou, strečing cez záhony, terénne úpravy a iné záhradné disciplíny dajú niekedy dosť zabrať. Nie je nič lepšie, ako zaspávať z dobrým pocitom fyzicky zdravo unaveného tela.

6. Je to terapeutické...Vždy keď sa cítim na prd, dám si dávku záhrady a tam sa vždy z tej depky a presu nejak zázračne vyliečim. A keď sa začnete rozprávať s rastlinami a hladkať ich, môžete zíkať úplne iný vzťah k prírode /a aj ona k vám/. A to se počítá!

7. Upevňuje vzťahy...Ani sa nenazdáte a budete so susedmi konverzovať na tému rez krovín, optimálny osevný plán a možnosti spracovania úrody /popritom vám porozprávajú svoje životné story a vývoj deja aktuálneho sitkomu/. Kamaratí a rodina vás budú častejšie navštevovať, aby sa mohli napásť vo vašej záhrade.

 

Nemáte záhradu, môžete mať toto...

alebo aspoň toto... :)

 


Diskusia k článku

Vaše meno
Váš email
Váš komentár
 

Komentáre:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.