Životný štýl: Sme mäsožravci? Tak ako to je?!

7.6.2012 22:35

Povedzte niekomu, že ste vegetarián a z ničoho nič má titul z medicíny, odbor dietológia a správne stravovanie...

Pred nedávnom som debatovala s jedným pánom, ktorému som medzi rečou prezradila, že som vegetariánkou. Asi som to nemala robiť. Nasledovala investigatívna spleť otázok a monológ o tom, aký je to len nezdravý a neprirodzený spôsob života /každý vegetarián to určite už zažil/. Hovoril tak oduševnene, že som ho bez nejakých hádok jednoducho nechala, kým ho to prestane baviť a rozpravu sám ukončí.

Jak si kto udelá, tak má...

Som vegetariánkou z presvedčenia už....eeeeeem..asi 6. rokom a s čistým svedomím môžem povedať, že obrázok šťavnatého steaku alebo hamburgeru mi absolútne nič nerobí /úplne vážne/. Mozog taký image proste už nevyhodnocuje ako niečo, čo je k vhodné jedlu. Asi z toho vyplýva to, že človek je učenlivý tvor a to znamená, že sa od niečoho dokáže aj odučiť. Ak chce...

/Samozrejme, že vegetariánska strava nie je len o tom, nekozumovať mäso. Ale o tom niekedy nabudúce./ 

Toto video je najmä pre tých, ktorí vegetariánmi /ešte/ nie sú a skalopevne sa považujú za mäsožravca. Možno po jeho pozretí svoj postoj prehodnotíte. Ak aj nie, snáď sa aspoň zasmejete. Je tam totiž pár vtipných momentov. 

 


Diskusia k článku

Vaše meno
Váš email
Váš komentár
 

Komentáre:
rado
8.8.2015 11:03
ak si niekto musi specialne upravovat varit maso, lebo inak by mu to otravilo zaludok pripadne by neprezil, tak urcite nie je masozravec, maso nie je jeho prirodzeny zdroj potravy.
mival
25.9.2014 22:24
Re Veronika: 30-sekundové hľadanie na YouTube Vám dokáže, že aj veľké opice jedia mäso. https://www.youtube.com/watch?v=Zbs0Zg-0jrw
Veronika
6.8.2013 23:47
Každý človek si utvorí svoj názor na stravu, ja som sa učila od rôznych doktorov a expertov na stravu či už slovenských alebo z ostatných štátov a zistila som jednu podstatnú vec...človek nie je všežravec ani bylinožravec a ani nikdy nebol ...ľudia podobne ako opice sú "frugivore" čiže plodožravci ...skúste si naštudovať kde je pravda, či naozaj dokážeme využiť toľko energie z mäsa ako z plodov
Orenda
5.4.2013 08:51
Rovnako do mna idu taky co ziju ako smetiaky - s bruchami a domovmi plnymi neprospesneho, vylucne spotrebneho naozaj iba tovaru , ktory sa non stop stazuju na system, nedostatok casu a nieciu neschopnost, tak isto aj zaryty nemasozravci, plni mieru, nekonecneho vesmiru svojho za kazdu cenu vynimocneho image za to, ze niekedy maso jem a niekedy nie. Jedny ma maju za ekomaniacku, druhy za povrchnu, lebo moje odhodlanie nie je stopercentne. Tak nech si vykecaju. Pozdravujem tych, ktory chcu iba zit podla svojho najlepsieho svedomia, trosku krativne a hlavne dobrym pocitom, s ludmi, ktory miluju a toleruju.
erik
28.8.2012 10:52
V dnesnej vyspelej dobe nie je problem byt vegetarianom. Existuje mnozstvo pestrej stravy, ktora dokaze pokryt vsetky dolezite prvky, ktore clovek potrebuje k zdravemu zivotu. Avsak existuje niekolko serizonych vyskumov, ktore hovoria o tom, ze hlavnym katalizatorom vyvoja ludskeho mozgu na uroven kde sa nachadza dnes bolo prave tepelne spracovanie masa. lebo v tej dobe clovek nemal moznost ziskat tolko potrebnej energie z cisto vegetarianskej stravy. clovek je prirozdene vsezravec a je iba na jeho rozhodnuti ako sa chce stravovat. je prirozdene byt vegetarianom, aj masozravcom a myslim, ze je to tak v poriadku. kazdy nech si vyberie co mu vyhovuje. ja osobne mam rad maso a tak isto mam rad aj vegetariansku stravu.
alex
21.8.2012 18:39
cim dalej tym viac sa zacinam venovat tejto otazke a mozno raz prejdem na vegetariansku stravu, ale co sa tyka videa suhlasim s predchadzajucim komentarom.. :)
mival
12.8.2012 20:03
Nemyslím si, že propagácia misinformácií je prospešná pre akýkoľvek cieľ. Prečo sa uchyľovať k videu plnému poloprávd, keď existuje x dobrých argumentov pre vegetariánstvo (etické, environmentálne, zdravotné)? Ľudia sú ako druh všežravci, to je fakt. Čo to má ale spoločné s tým, čo by ľudia v súčasnej dobe mali a nemali konzumovať? Skutočne odporúčam nahradiť video niečim menej kompromitujúcim.