eco shopping: KONEČNE ZDRAVÁ KEFKA!

20.2.2014 11:40

Kto by netúžil po dentálne i ekologicky šetrnej zubnej kefke, ktorá spĺňa najvyššie štandardy a je navyše príjemného snědého eko-vzhľadu?

A po takomto úsmeve? ....

Kefky Curanatura boli vyrobené pod odborným dohľadom dentálnym hygienikom a na rozdiel od mnohých kefiek na trhu dokonca spĺňajú štandardy svetového sympózia dentálnej hygieny.

No a len tak mimochodom, všetky kefky Curanatura sú aj 100% biologicky rozložiteľné, vyrobené čisto z prírodných materiálov – t.j. žiadne zdraviu škodlivé ftaláty či bisfenol A - a to aj vrátane obalu, vyrobeného z recyklovaného papiera.

Štetinky sú špeciálne tvarované, husté a pritom mäkučké ako ňfň, zatiaľ čo rúčky sú ľahké ako pierko, a predsa pevné a odolné vďaka použitému bambusu /z ktorého sa v čínskych megamestách dodnes bežne stavajú lešenia/.

Rúčky kefiek sú teda vyrábané z tepelne ošetreného, ekologicky vypestovaného bambusu, čo je bio už samo o sebe.

Bambus totižto rýchlo vytvára hustý porast, t.z. nízky nárok a efektívne využitie pôdy; nespotrebuje veľa vody a nie je nutné ho umelo zavlažovať. Vďaka schopnosti regenerácie nie je po zbere nutná opätovná výsadba, čím sa pôda chráni pred eróziami; bambus absorbuje viac CO2 ako bežné stromy; no a úplne top je jeho prirodzený obsah antimikrobiálnych látok, ktoré ho chránia pred škodcami, a teda nepotrebuje k životu žiadne umelé hnojivá či pesticídy. No úplná rastlina budúcnosti!

Značka Curanatura ponúka ekokefky v dvoch variantoch:

  •  Curanatura HEALTH ... má rúčku z bambusu a štetinky z tzv. nylonu 4, ktorý sa vraj v prírode rozloží bezo zvyšku za 4 mesiace
  • Curanatura BAMBOO ... je z bambusu celá, vrátane štetiniek z bambusovej celulózy

Odteraz bude umývanie vašich "hryzákov" šetrnejšie k životnému prostrediu. A to se počítá!


Diskusia k článku

Vaše meno
Váš email
Váš komentár
 

Komentáre:
mari gaspar
29.3.2015 21:40
kefka je super,manm ju uz vyskusanu